Dzień Edukacji Narodowej

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty . Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. W tym dniu nie zabrakło pięknych wierszy, życzeń a także przedstawienia teatralnego pt. „Jarzynki babci Balbinki " w wykonaniu dzieci 6-letnich. Na zakończenie każdy dostał zdrowe czerwone jabłuszko.

Dzień chłopaka i dziewczynek

Dnia 28 września w naszym przedszkolu odbył się dzień chłopaka i dziewczynek. W tym dniu we wszystkich grupach chłopcy i dziewczynki wręczyli sobie małe upominki, własnoręcznie malowane laurki, dzieci składały sobie życzenia. Ten dzień dla przedszkolaków był pełen wrażeń, wspólnych zabaw, atrakcji i uśmiechu.

Teatrzyk "Jarzynki babci Balbinki "

'O5.10.2018 w naszym przedszkolu odbył się teatrzyk kukiełkowy pt. „Jarzynki babci Balbinki" na podstawie utworu M. Kownackiej. Przygotowany przez Panią Joannę Ziomek oraz Panią Kingę Małek. Ważnym celem przedstawienia było uwrażliwienie dzieci na wzajemną pomoc w szczególności osobom starszym. Także że warzywa należy jeść w okresie jesiennym, ponieważ zawierają dużo witamin. Przedszkolaki oglądały teatrzyk z wielkim zainteresowaniem.

PRZYGODY SŁONIKA BOMBIKA

W środę, 3 października 2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Ryglicach zorganizowała spotkanie autorskie z ks. Bogusławem Zemannem, autorem bajek dla dzieci. W wydarzeniu wzięły udział przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Ryglicach.

Ks. Bogusław opowiadał dzieciom o Słoniku Bombiku, a przedszkolaki uważnie słuchały i odpowiadały na pytania. Mogły się przywitać ze słonikiem, przytulić się do niego i podać mu rękę. Celem spotkania było podkreślenie wartości wychowawczej, przyjaźni, zrozumienia i wzajemnej pomocy. Na koniec spotkania odbyło się pamiątkowe zdjęcie. Przedszkolaki bardzo zadowolone wróciły do swoich sal.

Zobacz więcej zdjęć

Jesienna sałatka owocowa w wykonaniu dzieci

W ostatnim tygodniu września przedszkolaki, korzystając z jesiennych zbiorów owoców postanowiły zrobić sałatkę owocową. Po przebraniu się w fartuszki oraz dokładnym umyciu rączek, przystąpiły do pracy. Wszystkie owoce zostały wcześniej dokładnie umyte i obrane ze skórek, następnie dzieci samodzielnie je kroiły i łączyły ze sobą. Przygotowanie sałatki dało przedszkolakom wiele radości. Sałatka wyszła pyszna i bardzo smakowała dzieciom. Następnie poczęstowaliśmy nią wszystkie panie w przedszkolu.

Zobacz więcej zdjęć

Copyright 2011 Publiczne Przedszkole w Ryglicach - Aktualności. Designed by Joomla templates. All Rights Reserved.