Przegląd Twórczości Dziecięcej

9 maja w naszym przedszkolu odbył się międzygrupowy ,,Przegląd Twórczości Dziecięcej". W tym spotkaniu integracyjnym wzięły udział dzieci z wszystkich grup, pani Dyrektor, oraz nauczycielki. Dzieci recytowały wiersze J. Tuwima i J. Brzechwy oraz zaprezentowały różnorodne tańce. Nie był to konkurs tylko przegląd, dlatego wszystkim uczestnikom i widowni towarzyszył dobry humor i wspaniała zabawa. Nagrodą za występy były gorące brawa i dla wszystkich słodki poczęstunek. Jak widać mali artyści chętnie angażują się w tego typu imprezy i dobrze czują się na scenie.

Akademia z okazji 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości

W tym roku obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w naszym przedszkolu został zorganizowany kącik tematycznie związany z naszą ojczystą ziemią, jak również dzieci na przeglądzie twórczości zaprezentowały patriotyczne wiersze, piosenki oraz tańce regionalne.

Światowy Dzień Ziemi

W naszym przedszkolu tradycyjnie co roku obchodzimy Światowy Dzień Ziemi.

Z tej okazji dn. 24. 04. 2018r. odbyło się spotkanie wszystkich przedszkolaków w oddziale "Leśne Ludki" . Dzieci z tego oddziału przedstawiły inscenizację wg scenariusza B. Skuteli pt. "Nie pal przy mnie proszę bo dymu nie znoszę". Celem tego przedstawienia było wskazanie szkodliwości palenia papierosów oraz roli czystego powietrza dla zdrowia człowieka i całego środowiska przyrodniczego, jak również integracyjne przeżywanie uroczystości przedszkolnych.

W inscenizacji zaprezentowały się "barwne" oraz "szare" postacie; Król Zdrowia, Duszki Tlenowe, Drzewa, Skrzaty, Kwiaty, Posłaniec, Król Papieros, Duszki Papierosowe. Dzieci przebrane za kwiatki pod kierunkiem P. Iwony Lachowicz zatańczyły jak w profesjonalnym balecie "Taniec Kwiatów". Król Zdrowia - główny bohater w/w przedstawienia zadawał dzieciom zagadki dotyczące dbania o zdrowie i przyrodę. Wszystkie dzieci udzieliły prawidłowych odpowiedzi za co otrzymały odznakę "Słoneczko" Na koniec wszystkie dzieci zaśpiewały głośno "Hymn Zdrowych Dzieciaków".

Mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki już od teraz będą dbać o środowisko przyrodnicze i swoje zdrowie.

Spektakl Kukiełkowy- „Zaczarowany Las”

Dnia 26 Kwietnia wystąpił w naszym przedszkolu Teatrzyk Kukiełkowy „ Pinokio " w wykonaniu aktorów z Nowego Sącza pt. „Zaczarowany Las " . Celem przedstawiania było uwrażliwienie dzieci na szanowanie środowiska przyrodniczego.

Copyright 2011 Publiczne Przedszkole w Ryglicach - Aktualności. Designed by Joomla templates. All Rights Reserved.