Światowy Dzień Ziemi

W naszym przedszkolu tradycyjnie co roku obchodzimy Światowy Dzień Ziemi.

Z tej okazji dn. 24. 04. 2018r. odbyło się spotkanie wszystkich przedszkolaków w oddziale "Leśne Ludki" . Dzieci z tego oddziału przedstawiły inscenizację wg scenariusza B. Skuteli pt. "Nie pal przy mnie proszę bo dymu nie znoszę". Celem tego przedstawienia było wskazanie szkodliwości palenia papierosów oraz roli czystego powietrza dla zdrowia człowieka i całego środowiska przyrodniczego, jak również integracyjne przeżywanie uroczystości przedszkolnych.

W inscenizacji zaprezentowały się "barwne" oraz "szare" postacie; Król Zdrowia, Duszki Tlenowe, Drzewa, Skrzaty, Kwiaty, Posłaniec, Król Papieros, Duszki Papierosowe. Dzieci przebrane za kwiatki pod kierunkiem P. Iwony Lachowicz zatańczyły jak w profesjonalnym balecie "Taniec Kwiatów". Król Zdrowia - główny bohater w/w przedstawienia zadawał dzieciom zagadki dotyczące dbania o zdrowie i przyrodę. Wszystkie dzieci udzieliły prawidłowych odpowiedzi za co otrzymały odznakę "Słoneczko" Na koniec wszystkie dzieci zaśpiewały głośno "Hymn Zdrowych Dzieciaków".

Mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki już od teraz będą dbać o środowisko przyrodnicze i swoje zdrowie.

zobacz więcej zdjęć

Copyright 2011 Publiczne Przedszkole w Ryglicach - Światowy Dzień Ziemi. Designed by Joomla templates. All Rights Reserved.