"JESIENNE INSPIRACJE"

jesienneinspiracje

Dnia 3. 11. 2017r. w naszym Przedszkolu odbył się WERNISAŻ prac plastycznych dzieci "JESIENNE INSPIRACJE"

Z tej okazji dzieci z oddziału "Leśne Ludki" przedstawiły dla wszystkich przedszkolaków scenkę teatralną "JAK JESIEŃ PĘDZLEM LIŚCIE MALOWAŁA".

Wystawa znajduje się w hallu przedszkola i trwać będzie do końca listopada.

ZAPRASZAMY DO ZWIEDZANIA

zobacz więcej zdjęć

Jarzynowy bal

jarzynowy

Dnia 23.10.2017r. w naszym przedszkolu odbył się „Jarzynowy bal". Była to uroczystość, która miała za zadanie uświadomienie dzieciom korzyści płynących ze zjadania witamin, jakie mają w sobie warzywa spożywane na co dzień tak w domu jak i przedszkolu. Dzieci z gr. II „Krasnale" oraz IV „Sprytne liski" wraz z wychowawcami Panią Maria Rogozińską oraz Panią Kingą Małek przygotowały przedstawienie na podstawie utworów Jana Brzechwy – „Na straganie„ oraz „Pomidor". Odbyła sie również degustacja świeżych warzyw oraz witaminowych soków. Nie zabrakło konkursów i zabaw, które sprawiły dzieciom mnóstwo radości. Bal zwieńczyła wspólna zabawa oraz tańce w towarzystwie „Pani Jesieni" orz „Witaminki"

zobacz więcej zdjęć

„Jemy zdrowo i kolorowo!” – wykonanie sałatki jarzynowej

Dzieci z grupy Sprytne Liski na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, zdrową sałatkę. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i frajdą wykonywały sałatkę jarzynową, nie zapominając o walorach odżywczych. Sałatka wyszła wyśmienita.

Mogli przekonać się o tym nie tylko jej wykonawcy, ale także pracownicy przedszkola, którzy zostali nią poczęstowani.

zapraszamy do galerii zdjęć

Teatrzyk kukiełkowy

17.10.2017 roku, dzieci ze wszystkich oddziałów uczestniczyły w teatrzyku kukiełkowym pt. „ Jarzynki babci Balbinki " na podstawie utworu M. Kownackiej, przygotowanego przez nauczycielki z II i IV. Celem teatrzyku było ukazanie różnorodności i bogactwa jesiennych warzyw i ich znaczenia w życiu człowieka, jak również walory wychowawcze, uwrażliwiające dzieci na wzajemną pomoc w szczególności osobom starszym.

zapraszamy do galerii

Copyright 2011 Publiczne Przedszkole w Ryglicach - Aktualności. Designed by Joomla templates. All Rights Reserved.