Wigilia w przedszkolu

wigilia2017

Nasze Przedszkolaki wspólnie z całym personelem placówki co roku organizują przedszkolną wigilię. Na tegoroczne wigilijne spotkanie, które odbyło się 22 grudnia zostali zaproszeni emerytowani pracownicy naszego przedszkola.

Dzieci wraz z Gośćmi obejrzały widowisko teatralne pt. "Dary dla Jezuska" przygotowane przez koleżanki i kolegów z grupy "Leśne Ludki". Mali aktorzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role przybliżając widzom Święta w aspekcie radości płynącej z narodzenia Pana Jezusa. Po części artystycznej była okazja, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie wzajemne życzenia i wspólnie zasiąść przy wigilijnym stole.

Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Tego typu spotkania wprowadzają w świąteczny nastrój i niosą zawsze ze sobą radość i miłe wspomnienia.

zobacz więcej zdjęć

Góra grosza

goragrosza

Nasze przedszkole po raz kolejny uczestniczyło w akcji Góra Grosza. Jej celem jest pomaganie dzieciom . Dzieci oddawały swoje oszczędności wrzucając monety do skarbonki. Wykazały się dużą wrażliwością i empatią. Przedszkolaki spotkały się, by wspólnie otworzyć skarbonkę i posegregować monety. Dziękujemy za tak duże zaangażowanie.

zobacz więcej zdjęć

Niech dobre anioły...

anioły

"Niech dobre anioły,
które rodzą się w małych sercach
niosą radość innym"

Z takim przesłaniem odbył się w naszym Przedszkolu konkurs plastyczno techniczny dla dzieci i Rodziców pt. "Świąteczny Anioł". Po rozstrzygnięciu konkursu i nagrodzeniu wszystkich prac "Świąteczne Anioły" zostały przekazane do Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji w Tuchowie na XI Misyjny Jarmark z Aniołami, z którego dochód organizatorzy w tym roku przekazują na budowę kościoła w Mińsku na Białorusi. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy wraz ze swoimi dziećmi wykonali piękne Anioły i wyrazili zgodę na przekazanie swoich prac na ten szczytny cel.

zobacz więcej zdjęć

Copyright 2011 Publiczne Przedszkole w Ryglicach - Aktualności. Designed by Joomla templates. All Rights Reserved.