"Pączkowa biesiada"

paczki2018

W naszym Przedszkolu kolejny raz bardzo uroczyście świętowaliśmy Tłusty Czwartek. Dzieci oglądając widowisko teatralne "Pączki i faworki u babci Honorki" poznały sposób wykonania pączków oraz tradycje związane z objadaniem się słodkimi i tłustymi pączkami w tym dniu. Dzieci również zostały poczęstowane pączkami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia i kultywowania naszych narodowych tradycji.
"Wszyscy go lubią – starsi i dzieci.
Na jego widok, aż ślinka leci.
Lecz co naprawdę pączki są warte,
to przede wszystkim wie Tłusty Czwartek"

zobacz więciej zdjęć

Występ w Bistuszowej

Bistuszowa2018

8 lutego dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w VIII edycji przeglądu twórczości dziecięcej. Przedszkolaki zaprezentowały swoje talenty recytując wiersz Jana Brzechwy pt. „ Leń " oraz tańcząc " Mam tę moc " – Kraina Lodu.

zobacz więcej zdjęć

Bal Karnawałowy

balkarnawalowy2018

Dnia 1 lutego w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Dzieci wcieliły się w różne postacie z bajek. W sali przystrojonej w serpentyny i balony przedszkolaki bawiły się i wesoło tańczyły do muzyki. Na balu karnawałowym nie zabrakło dla dzieci konkursów i słodkiego poczęstunku.

zobacz więcej zdjęć

Spotkanie z pracownikiem Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego.

Parki

Dnia 29 stycznia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z pracownikiem Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały oraz odpowiadały na zadane pytania o tematyce przyrodniczej. Na koniec spotkania dzieci oglądały bajki pt. „Opowieści Pajączka Drżączka i biedronki Bronki". Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy ponownie.

zobacz więcej zdjęć

Dzień Babci i Dziadka

dzienbabciidziadka2018

Dzień Babci i Dziadka
"Dla kogo ta laurka,
W słońcu, zieleni, chmurkach?
Dla kogo każda wnuczka,
Dla kogo każdy wnuczek,
Maluje dzisiaj kwiaty,
Przynosi upominek?
Dla kogo jest ten wierszyk,
I życzenia od dzieci?
Już wiecie?
Oczywiście!
Dla wszystkich Babć i Dziadków
Na świecie!"

Z tymi życzeniami dnia 22 stycznia w naszym przedszkolu odbył się uroczysty dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki pięknie recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki i wesoło tańczyły. Ten dzień był pełen wzruszeń i radości. Na zakończenie uroczystości dzieci zaśpiewały swoim Babciom i Dziadkom 100 lat i wręczyły laurki.

zobacz więcej zdjęć

Copyright 2011 Publiczne Przedszkole w Ryglicach - Aktualności. Designed by Joomla templates. All Rights Reserved.