Polska nadal czyta dzieciom
To jedno z głównych zadań naszego przedszkola. Oprócz codziennego czytania przez nauczycielki organizujemy również czytanie przez inne chętne osoby. Tym razem dn. 23. 04. 2013r. chętnie zgłosiły się do czytania Panie z Klubu Seniora w Ryglicach. Bajki o przygodach Franklina czytała dzieciom z oddziału III i IV P. Krystyna Lachowicz w asyście P. Ireny Mikrut. Dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem, a później rysowały obrazki ilustrujące treści bajek, z których stworzyły własne obrazkowe książeczki.

Zobacz więcej zdjęć

Święto Ziemi
Już od kilkunastu lat nasze przedszkole uroczyście obchodzi Światowy Dzień Ziemi. W tym roku dzieci ze starszych grup wiekowych przygotowały dla młodszych przedstawienia teatralne o tematyce ekologicznej "Jak Leśne Duszki nauczyły dzieci szanować przyrodę?" oraz "Wycieczka do lasu".

W tym dniu gościliśmy w przedszkolu Burmistrz Ryglic P. Teresę Połoska, oraz Leśnika P. Tomasza Dudowicza, który udzielił wiele cennych rad dotyczących zachowania w lesie odpowiadając na mnóstwo pytań zadawanych przez dzieci. Dzieci otrzymały w prezencie od P. Leśnika breloczki "Przyjaciel lasu"

Zobacz więcej zdjęć

Kukiełka z łyżki
Publiczne Przedszkole w Ryglicach zaprasza dzieci i rodziców do udziału w konkursie plastyczno-technicznym ?Kukiełka z drewnianej łyżki"

Cele konkursu:
? rozwijanie umiejętności plastycznych oraz kreatywności
? integracja środowisk wychowawczych
? wzbogacenie bazy dydaktycznej przedszkola
? wdrażanie do czytania dziecku oraz wykorzystania treści bajek, baśni do inspirowania twórczości dziecięcej
? dostrzeganie znaczenia drewna do tworzenia ekologicznych zabawek

Regulamin konkursu:

1. Konkurs jest przeznaczony dla dzieci i rodziców
2. Technika wykonania prac: forma przestrzenna przedstawiająca postać z bajki (charakterystyczny wygląd)
3. Materiały użyte w pracy; drewniana łyżka, pałka, wałek do ciasta lub inne z galanterii drewnianej, można też wykorzystać inny trwały materiał przyrodniczy oraz odpady przeznaczone do recyklingu
4. Komisja konkursowa oceniać będzie prace pod kątem pomysłowości, estetyki
5. Każda praca powinna być opatrzona w metryczkę zawierająca: imię i nazwisko dziecka
6. Prace należy wykonać do 20.05.2013 r.
7. Rozstrzygnięcie konkursu 22.05.2013 r.
8. Dla wszystkich uczestników przewidziane są upominki
9. Prace przechodzą na własność Przedszkola i będą cenną pomocą dydaktyczną do zabaw w teatrzyki, inscenizowania bajek, baśni.
10. Prace zostaną wyeksponowane na przedszkolnej wystawie ,oraz w internecie na stronie Przedszkola www.przedszkoleryglice.pl

Koordynator - Krystyna Piątek

Kubusiowi Przyjaciele NaturyNasze przedszkole przystąpiło do realizacji programu ? Kubusiowi Przyjaciele Natury". Wykonanie tego programu trwa od 22-10-2012 do 30-06-2013 roku. Zgłoszone do programu przedszkole otrzymuje od organizatorów materiały edukacyjne ?Kubusiowi Przyjaciele Natury":
-Książka ze scenariuszami zajęć dla nauczyciela
-Zestaw płyt CD
-Plakat programu
-Książeczki dla dzieci
-Upominek dla dzieci
-Certyfikat, potwierdzający Tytuł ?Kubusiowi Przyjaciele Natury".

Nauczyciele w przedszkolach realizują program poprzez przeprowadzenie zajęć o tematyce przyrodniczej i ekologicznej na podstawie otrzymanych materiałów edukacyjnych. Realizacja trzech zamieszczonych w materiałach scenariuszy jest obowiązkowa. Nauczyciele przekazują dzieciom, uczęszczającym do przedszkola materiały, przygotowane dla nich przez organizatorów.

Czytaj więcej: Kubusiowi Przyjaciele Natury

Na wesołym, małopolskim szlaku z Mirkiem Koralikiem
1 czerwca 2013 Małopolska Organizacja Turystyczna rozpoczyna realizację kolejnego projektu promującego aktywne spędzanie czasu w Małopolsce oraz edukacje regionalną. Grupą docelową, do której MOT kieruje projekty są dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Tegoroczny projekt, którego partnerem jest Województwo Małopolskie, finansowany jest z wojewódzkiego programu ?Nasze region ? Nasza szansa".

?Na wesołym, małopolskim szlaki z Mirkiem Koralikiem" - tak nazywa się tegoroczna akcja prezentująca atrakcje turystyczne Małopolski poprzez mapę, na której dzieci znajdą największe atrakcje turystyczne każdego z powiatów Małopolski.

Czytaj więcej: Na wesołym, małopolskim szlaku z Mirkiem Koralikiem

Copyright 2011 Publiczne Przedszkole w Ryglicach - Aktualności. Designed by Joomla templates. All Rights Reserved.