„Kolczasta przyjaźń”

kolczastaprzyjazn

Dnia 28 Lutego gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Krakowa , którzy przedstawili spektakl pt. „Kolczasta przyjaźń ". Celem teatrzyku było przekazanie dzieciom że warto mieć przyjaciela na którego można liczyć w każdej sytuacji .

zobacz więcej zdjęć

"Pączkowa biesiada"

paczki2018

W naszym Przedszkolu kolejny raz bardzo uroczyście świętowaliśmy Tłusty Czwartek. Dzieci oglądając widowisko teatralne "Pączki i faworki u babci Honorki" poznały sposób wykonania pączków oraz tradycje związane z objadaniem się słodkimi i tłustymi pączkami w tym dniu. Dzieci również zostały poczęstowane pączkami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia i kultywowania naszych narodowych tradycji.
"Wszyscy go lubią – starsi i dzieci.
Na jego widok, aż ślinka leci.
Lecz co naprawdę pączki są warte,
to przede wszystkim wie Tłusty Czwartek"

zobacz więciej zdjęć

Występ w Bistuszowej

Bistuszowa2018

8 lutego dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w VIII edycji przeglądu twórczości dziecięcej. Przedszkolaki zaprezentowały swoje talenty recytując wiersz Jana Brzechwy pt. „ Leń " oraz tańcząc " Mam tę moc " – Kraina Lodu.

zobacz więcej zdjęć

Bal Karnawałowy

balkarnawalowy2018

Dnia 1 lutego w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Dzieci wcieliły się w różne postacie z bajek. W sali przystrojonej w serpentyny i balony przedszkolaki bawiły się i wesoło tańczyły do muzyki. Na balu karnawałowym nie zabrakło dla dzieci konkursów i słodkiego poczęstunku.

zobacz więcej zdjęć

Copyright 2011 Publiczne Przedszkole w Ryglicach - Aktualności. Designed by Joomla templates. All Rights Reserved.