Akademia z okazji 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości

W tym roku obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w naszym przedszkolu został zorganizowany kącik tematycznie związany z naszą ojczystą ziemią, jak również dzieci na przeglądzie twórczości zaprezentowały patriotyczne wiersze, piosenki oraz tańce regionalne.

zobacz więcej zdjęć

Spektakl Kukiełkowy- „Zaczarowany Las”

Dnia 26 Kwietnia wystąpił w naszym przedszkolu Teatrzyk Kukiełkowy „ Pinokio " w wykonaniu aktorów z Nowego Sącza pt. „Zaczarowany Las " . Celem przedstawiania było uwrażliwienie dzieci na szanowanie środowiska przyrodniczego.

zobacz więcej zdjęć

Światowy Dzień Ziemi

W naszym przedszkolu tradycyjnie co roku obchodzimy Światowy Dzień Ziemi.

Z tej okazji dn. 24. 04. 2018r. odbyło się spotkanie wszystkich przedszkolaków w oddziale "Leśne Ludki" . Dzieci z tego oddziału przedstawiły inscenizację wg scenariusza B. Skuteli pt. "Nie pal przy mnie proszę bo dymu nie znoszę". Celem tego przedstawienia było wskazanie szkodliwości palenia papierosów oraz roli czystego powietrza dla zdrowia człowieka i całego środowiska przyrodniczego, jak również integracyjne przeżywanie uroczystości przedszkolnych.

W inscenizacji zaprezentowały się "barwne" oraz "szare" postacie; Król Zdrowia, Duszki Tlenowe, Drzewa, Skrzaty, Kwiaty, Posłaniec, Król Papieros, Duszki Papierosowe. Dzieci przebrane za kwiatki pod kierunkiem P. Iwony Lachowicz zatańczyły jak w profesjonalnym balecie "Taniec Kwiatów". Król Zdrowia - główny bohater w/w przedstawienia zadawał dzieciom zagadki dotyczące dbania o zdrowie i przyrodę. Wszystkie dzieci udzieliły prawidłowych odpowiedzi za co otrzymały odznakę "Słoneczko" Na koniec wszystkie dzieci zaśpiewały głośno "Hymn Zdrowych Dzieciaków".

Mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki już od teraz będą dbać o środowisko przyrodnicze i swoje zdrowie.

zobacz więcej zdjęć

Sprzątanie świata grupy 5-6 latków

Dnia 25 kwietnia nasze przedszkolaki po raz kolejny brały udział w akcji Sprzątania Świata. Dzieci 5-6 letnie w ciepły, słoneczny dzień wyruszyły posprzątać okolicę przedszkola. Z wielkim zaangażowaniem zbierały śmieci, dostrzegając nawet najmniejsze z nich.

zobacz więcej zdjęć

Spotkanie z Panią pielęgniarką

Dnia 25 kwietnia mieliśmy zaszczyt gościć w naszym przedszkolu Panią pielęgniarkę która pracuje w Ośrodku Zdrowia w Ryglicach. Celem spotkania było przekazanie dzieciom jak dbać o swoje zdrowie aby nie zachorować. Przypomniała dzieciom ze ruch i zdrowe odżywianie jest ważne w życiu codziennym. Dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy ponownie.

zobacz więcej zdjęć

Copyright 2011 Publiczne Przedszkole w Ryglicach - Aktualności. Designed by Joomla templates. All Rights Reserved.